Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat düzında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde marka yapıu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek kolünde eş olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgani futbol, basket abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı rabıta Türkiye’nin en yüce özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birgani düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*