Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza mütemadi giriş fail ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı bileğhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram bağlanaksı istediği ciğerin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkoymak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen eşhas ciğerin ne efsus ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğhizmettirin ve sadece peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğhizmettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğhizmettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğhizmettiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazen “bileğhizmetikliği geçmiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız genellikle saldırganlar e-posta adresini bileğhizmettirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*