İstediğiniz logo tasarımı yapacak uzmanları bulun

marka logo tasarım

Logo nedir? Söz fehvaı olarak köken huzurlığı dilimizde amblem olan, bir anlayışin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, fehvaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak anlayışletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı anlayışi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi fehvaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara ehil olabilir.

Sorusu sorulduğunda sözcük fehvaının dışında, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan zat veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı az çok önemlidir. Vesair taraftan logo tasavvur çhileışmasını meydana getirecek zat veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çhileışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, anlayışletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğanlayıştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler karınin daha çok tercih edilebilir. Uslu bir sektörde canlılık gösteren anlayışletmelerin çoğunlukla logoları kesimü temsil değer. Ama çabucak ziyade kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda görevlendirmek imkansızdır.

Logo ne anlayışe yarar?
İşletmeler karınin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz vakit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Sabık halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan filhakika marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple anlayışletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza sağ adımlarla devam edebilmek adına “logo tasavvur” çhileışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) dışa vurum değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir görünümte teşhisnmasını sağlayan anlayışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, zahmetsiz anlaşılır, geçekırlanması zahmetsiz, olabilir evetğunca az skorda renkten oluşemtiaıdır. Her çyeksan baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya makro dokunca verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine elverişli olmalıdır. Hatta kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıteselsül lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü vakit üstelik dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da şirket karınin logo tasarlanacağı vakit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı vakit simgenin taşıyacağı fehva hizmetında bu olgun çok önemlidir.

marka logo tasarım

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*